1

                                           



Меню сайта
         
        
Категории раздела
         
Розклад факультативів [0]
Поради батькам [37]
Розклад [3]
Рейтинг успішності [5]
Міні-чат
         
Статистика сайту
         
Головна » Файли » Батькам » Поради батькам

Як змінити звички харчування дитини
26.10.2017, 14:28

Як змінити звички харчування дитини

        Змінити звички в харчуванні дитини – один з найкращих і простих способів зміцнити її здоров'я й попередити розвиток багатьох хвороб. Здоров'я – це найцінніше, що батьки можуть дати своїй дитині.

        Запорука міцного здоров'я – правильне харчування, а саме здорова дієта та вживання натуральних продуктів. Це позбавить вас від багатьох хронічних і автоімунних захворювань, які останнім часом почастішали.

        Діти, як і багато дорослих, люблять нездорову їжу. Намагайтесь поступово позбутись такої звички та привчити дітей до здорової й натуральної їжі. Введіть у раціон свіжі овочі, фрукти, зелень, м'ясо, рослинні жири та злаки. Обмежте вживання напівфабрикатів.

        Беріть дитину із собою в магазин. Перш ніж розповідати малюку про користь овочів і фруктів, покажіть йому їх наочно й вивчіть їхні назви. Купуючи овочі в магазині, розповідайте дитині про їхні корисні властивості. Купуйте побільше різнокольорових овочів і фруктів, дозвольте дитині вибирати їх самостійно.

        Звертайте увагу на запахи. Звертайте увагу дитини на те, як пахнуть овочі та фрукти. Навчіть її розпізнавати хороші й погані, приємні й неприємні запахи. Так у дитини будуть розвиватись нюх і смак. Використовуйте спеції, щоб дитина навчилась розпізнавати сильні й гострі запахи. Під час приготування їжі пояснюйте дитині, що здорова їжа пахне приємно. Використовуйте продукти різних кольорів і з різними запахами. Так дитина поступово звикне до здорового харчування.

        Не готуйте окремо для дитини. Діти особливі. Але не варто готувати для них окремі страви. Дозвольте дітям їсти ті ж страви, що й інші члени сім'ї. Якщо ви готуєте гострі страви, перед тим як додавати приправи, залиште частину для дітей. Складаючи меню на день, переконайтеся, що в ньому є й те, що любить дитина. Час від часу готуйте її улюблену страву.

        Не купуйте продукти, які не відповідають здоровому харчуванню. Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина вживала нездорову їжу, просто припиніть її купувати. Наприклад, відмовтесь від консервованих продуктів, напівфабрикатів, продуктів швидкого приготування. Готуйте те ж саме вдома самі. Навіть дитина, яка звикла до напівфабрикатів, зможе оцінити переваги домашньої їжі.

        Експериментуйте зі стравами. Коли їжа різноманітна, дитина отримує від неї задоволення, в неї розвиваються смакові рецептори. Можна оформляти страви у формі різних картинок, смішних звіряток тощо. Так вам буде легше привчити дитину до здорової та природної їжі.

        Запропонуйте дитині самій придумати нову страву. Отримавши від вас певний набір овочів або фруктів, дитина може проявити фантазію та створити із запропонованого асортименту свою власну неповторну страву. Вона може дати їй смішну назву та пригостити членів сім'ї за прийомом їжі. Ви ж, контролюючи цей процес, забезпечте її тільки найкориснішими продуктами та зробіть приготування цікавим, придумавши, наприклад, один обов'язковий інгредієнт. Ним може бути те, що не дуже подобається дитині, але при цьому є дуже корисним. Приготувавши з ним смачний салат, вона, ймовірно, змінить своє ставлення на більш поблажливе.

        Розповідайте цікаві історії про продукти. Знайдіть в Інтернеті або спеціалізованих книгах цікаві історії про овочі та фрукти: як вони були відкриті, коли й завдяки кому потрапили в нашу країну, як їх спочатку готували та вживали в їжу, як подавали тощо. Такі історії не тільки розкажуть дитині багато цікавого про корисну їжу, але й розширять її кругозір.

        Використовуйте дані рекомендації, вони допоможуть вам привчити дитину правильно харчуватись і сприятимуть розвитку її смакових рецепторів.

 

Категорія: Поради батькам | Додав: merri
Переглядів: 273 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наші
опитування
Які уроки Вам найбільше подобаються?
Всього відповідей: 96
Наші
опитування
Чи вмієте Ви користуватися комп'ютером?
Всього відповідей: 67