Пам'ятки для батьків [10]

Як виховати добру дитину
[ Викачати з сервера (16.7 Kb) ] 19.02.2013, 16:14

Як виховати добру дитину

Нинішній час для досягнення щастя особливо потребує сильних особистостей. Сила їх у доб­розичливості та вмінні контактувати з іншими людьми, у здатності програвати, не оздоблюючись, спостерігати за успіхом друзів, не заздрячи. Ця сила іншого ґатунку, ніж зло та агресія. Вона здатна принести дитині щастя. Не тиском і владою, не покаранням і страхом, а доброзичливою увагою до дитини та її проблем можна допомогти їй позбутися озлобленості та агресивності. Справді сильною особистістю є особистість відкрита, доброзичлива, добра.

1. Любіть дитину. Не забувайте, що їй необхідна ваша ласка: обіймайте, цілуйте, гладьте по голів­ці. Знаходьте радість у спілкуванні з дитиною.

2. Безпосереднє спілкування з дорослими, при­клад дорослих, наслідування їх - суттєвий фак­тор морального формування особистості.

3. Значну роль відіграє вплив дорослих на адекват­не ставлення дитини до недоброго та доброго, на формування правильних моральних оцінок.

4. Критеріями для моральної оцінки є ті моральні норми, правила, які висувають дорослі до влас­них дітей.

5. Діти виховуються не лише на добрих прикла­дах, а й на прикладі активного подолання по­ганого. Стимул пробуджує в дитині бажання здійснювати той вчинок, який від нього чека­ють дорослі. Тому не можна вважати мораль­ним той вчинок, що здійснюється через боязнь покарання, через власну вигоду.

6. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.

7. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлен­ня. Цікавтеся справами і проблемами дитини.

8. Акцентуйте увагу на розумінні мотивів моральної поведінки, значенні ситуації самостійного морального вибору.

9.  Дозволяйте дитині творити: конструювати, лі­пити, клеїти, малювати.

10.  Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екс­курсії, походи,свята.

11. Надавайте перевагу повноцінному харчуван­ню, а не розкішному одягу.

12. Привчайте дітей до самообслуговування, фор­муйте трудові навички та любов до праці.

13. Не робіть з дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом родини зі своїми правами та обов'язками.

14. Дитина має право на власний вияв своїх потен­ційних можливос­тей і на власну долю.

15. Пам'ятайте! Дити­на, що сповнена зла й агресії, менш щаслива, ніж дити­на доброзичлива.

Категорія: Пам'ятки для батьків | Додав: merri
Переглядів: 740 | Завантажень: 61 | Рейтинг: 1.0/1