1

                                           



Меню сайта
         
        
Категории раздела
         
Випуск №1 [2]
лютий
Випуск №2 [2]
березень
Випуск №3 [1]
Квітень
Випуск №4 [3]
Випуск №5 [3]
Міні-чат
         
Статистика сайту
         
Головна » Файли » Учнівська газета "Шкільний експрес

У розділі матеріалів: 11
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »


Випуск №5 | Переглядів: 798 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 01.10.2013 | Коментарі (0)

Випуск №5 | Переглядів: 386 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 01.10.2013 | Коментарі (0)

Випуск №5 | Переглядів: 770 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 01.10.2013 | Коментарі (0)

Легенда про собачий зуб

 Згідно легенди, одного разу біг собі собака, спіткнувся і вдарився головою об землю. Розсердився він на землю, що, мовляв, йому ґулю набила на голові, і думає собі: зараз я їй покажу сякій-такій! Та й почав собака зі злості землю кусати. Цілком зрозуміло, землі хоч би що. А собака вкусив раз, вкусив другий, а за третім залишив зуб у землі, а там і другий. Бачить дурний собака, що зовсім без зубів зостанеться, та й перестав кусати. Через деякий час прийшла на землю грайлива весна. Розсіяла вона різні квіти, аж дивиться — із землі стирчать ікла собаки. Подумала весна: навіщо їм даремно пропадати. Торкнулася їх своєю чарівною паличкою-весняночкою, і проросли ікла гарними весняними квітами. І прозвали ці квіти в народі - собачий зуб.


Підсніжник

Підсніжник — символ надії. Згідно з однією старовинною легендою, коли перші люди були вигнані з раю, на землі йшов сніг і було холодно. Єва дуже змерзла. Щоб її утішити, надати надії на кращі часи, декілька сніжинок перетворилися у ніжні квіти  підсніжника - провісника весни. України.

Колись, дуже давно, квіти цвіли протягом року. Сніг падав на землю,але він був безбарвний, і його ніхто ніколи не бачив. Захотів сніг,щоб і на нього люди дивились й щоб ним, як квітами, милувалися. Пішов сніг до червоної рути і попрохав її, щоб вона дала йому трохи свого кольору. А рута йому відповіла: «Я червона, і все навкруги буде червоним»,- і не дала йому свого кольору. Тоді пішов сніг до зеленої травички й нумо її прохати, щоб вона дала йому трохи свого кольору, але й травичка йому відмовила. Звертався він і до айстри, і до фіалки - і ніхто не допоміг снігу. Лише коли сніг звернувся до білого підсніжника, той дав йому трохи білого кольору. І відтоді, коли сходить сніг, з’являються підсніжники. Неохоче відступає зима. Ще лежить сніг, іноді то завірюха вихолить, то вдарять морози, та все частіше настають відлиги. Ось-ось з’являться перші ніжні, наче виточені з найтоншої порцеляни, дзвоникоподібні білосніжні квіти. То підсніжник білосніжний, або весняний (саме така його наукова назва).


Легенда про квітку Крокус

    Легенда розповідає про те, що житель Олімпу бог Гермес якось раз, змагаючись зі своїм другом Кроком, випадково вбив його. Оплакуючи, Гермес перетворив краплі його крові в прекрасні квіти Крокуси – такі ж красиві, яким був його друг.

Згідно з іншою версією, Крокус був закоханий у німфу, і вони ніколи не розлучалися. Коли богам набридло спостерігати за ними, вони перетворили німфу в кущ, а юнака – в прекрасну рослину, яке згодом стало називатися шафраном.   Наукова назва цієї квітки - крокус Гейфеля - це зникаюча декоративна ранньовесняна рослина, занесена до Червоної книги України. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками.


 

Випуск №4 | Переглядів: 428 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 24.04.2013 | Коментарі (0)

Первоцвіт

        Росте первоцвіт на схилах, лісових галявинах, серед кущів. У народі кажуть, що саме він відкриває двері в добре, щедре літо. Зацвітає у травні, є гарним медоносом та багатим на вітаміни. Багато поетів присвятили йому натхненні рядки. На честь первоцвіту влаштовують свята і гуляння. Ця рослина в пошані в багатьох народів, і у кожного про неї своя легенда. Греки вважали, що первоцвіт здатний зціляти від усіх недугів і називали його "квіткою дванадцяти богів". На Русі первоцвіт любовно називали баранчиками. Був навіть такий звичай: кидати зірвані баранчики під ноги і топтати - на довголіття. У англійців первоцвіт улюблена квітка. Його вирощують у садах і на городах, беруть з собою в мандрівки, дарують коханим. За англійськими переказами, в первоцвіті ховаються гноми, і, якщо весною вийти на галявину, то можна почути, як із квітів доноситься хор ніжних голосів. Не змінилося ставлення до первоцвіту і в наші дні.


Білоцвіт весняний

   На початку березня, коли в Прикарпатті ще лежить сніг, у Закарпатті вже неподільно панує сонячна тепла весна, луки вкриваються чарівними білоквітими вишиванками — це розквітає білоцвіт. Своїми квітами рослина дещо схожа на підсніжник. Саме тому одна з німецьких назв її перекладається як великий підсніжник, а інша — березневий келих. Наукова назва роду походить від грецького слова leucos, що означав "білий” та ion — "фіалка”. Перша частина назви пов'язана з білим кольором квіток, а друга — з їхнім фіалковим ароматом. Науковий видовий епітет vernam походить від латинського слова "весняний”. Деякі наші народні назви також відображають ранньовесняне цвітіння рослини — скороспілка весняна, лісовий нарцис. Є й інші назви — дідух, жовтка. Остання назва виникла, певно, тому, що на пелюсточках квіток є жовтувато-зелені плями.


Проліска

     Проліска - найперша квітка, що зацвітає навесні.  Це маленька, але мужня рослинка має тоненьке стебельце з малесенькими видовженими листочками, що розташовані попарно. Квіточка проліска має ніжні, видовжені, загострені на кінці пелюстки синього кольору. У неї ніжні, ледь чутні пахощі. Ця рослинка така тендітна, що незрозуміло як вона пробиває корку весняного снігу і витримує такі нічні морози.


 

Випуск №4 | Переглядів: 437 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 24.04.2013 | Коментарі (0)

Зробимо Україну чистою

   Слово «довкілля» говорить само за себе: довкілля – це те, що оточує нас, те, чим ми дихаємо і живимося. Без природи та її ресурсів людство не зможе прожити і дня. 

    Як на мою думку, природа дала все можливе, аби людям було добре жити. Але виникає питання: що ж дала людина взамін природі?...
          Засмічені вулиці, ліси, міста, висушені річки,вирубані ліси. Винайдено багато нових приладів, які випромінюють негатив природі. Змінюючи її, ми руйнуємо природний стан довкілля і завдаємо шкоду самим собі.
          Зробивши нове відкриття чи машину за для комфорту людства, ми забуваємо, що приносимо шкоду фауні та флорі нашої планети. Тварини просто зникають внаслідок діяльності чи бездіяльності людини, суспільства.
          Цей список можна продовжувати, але завжди буде присутнє слово «людина…людина…людина».

          Людину створила природа ідеальною, а чи зможемо і ми зробити її такою ж ідеальною, не приборкуючи її до себе і для себе?
          Давайте леліяти і берегти нашу природу,нашу Землю, збагачувати вдосконалювати, робити щось не тільки за для себе, а й для інших! Думати не тільки про сьогоднішній день, а й про завтрашній.       
         Адже в цьому світі нікому і ніщо не належить, і ніхто не має права щось приборкувати за для себе. Якщо кожен із нас буде дотримуватися цих пріоритетів – нам вдасться зберегти природу і все живе на Землі! Не забувайте, що наша доля – це доля нашої рідної Землі.

 УЧНІ 7 КЛАСУ

Випуск №4 | Переглядів: 361 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 24.04.2013 | Коментарі (0)

Всесвітній день води

Вперше таке свято було встановлене ще в 1992 році резолюцією 47-ї сесії Генеральної асамблеї ООН з навколишнього середовища і розвитку в місті Ріо-де-Жанейро, що нагадує всім жителям планети про значення і важливість води для продовження життя на Землі. Із 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цьогоріч ця дата є ювілейною, бо відзначається вже 20-й раз.

22 березня кожного року увагу світової спільноти привернено до проблеми забезпечення людства водою гарантованої якості та її раціонального використання не випадково. Адже населення планети за добу використовує 7 млрд. тонн води, яка є складовою практично всіх природних об’єктів і живих організмів, основою життя на Землі.

       Головна властивість води — це її здатність до самоочищення. Але при значному забрудненні, зменшенні кисню у воді цей процес проходить важко. Отож забруднення довкілля вже давно стало всесвітнім лихом, а проблема води — глобальною. Зараз майже у всіх країнах відчувається дефіцит достатньої кількості води, оскільки повна її зміна в атмосфері здійснюється через 9 днів, річкова вода в середньому змінюється 20 разів на рік, а для повної зміни підземних вод необхідно не менше 8 тисяч років. Тому на сьогодні кожна шоста людина у світі не має доступу до безпечної питної води, а 40 відсотків населення планети живе в регіонах, що серйозно потерпають від нестачі води.

 — Усього на Закарпатті є 9426 річок сумарною довжиною 19723 кілометри. Інакше кажучи, кожна сьома річка України тече в нашому краї. Крім того, в нашій області нараховується 9 водосховищ і 420 ставків. Загальний об’єм всіх штучних водойм становить 57,1 млн. куб. м, площа водного дзеркала — 2,54 тис. га. Прогнозні запаси підземних вод на Закарпатті складають 399 млн. куб. м, затверджені — 124 млн. куб. м. Але, з огляду на порівняно з іншими регіонами держави достатню водозабезпеченість нашого краю, не слід вважати, що у нас гострих проблем з водою немає. Адже до паводків, характерних для Закарпаття, додалася й проблема посухи, як це було влітку минулого року, коли майже 3 місяці не було дощу й через те значно знизився рівень грунтових вод. Хвилює  сьогодні і традиційне забруднення річок.

 

Випуск №3 | Переглядів: 399 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 27.03.2013 | Коментарі (0)

НАШІ ВРАЖЕННЯ ВІД  КОНКУРСУ «В ІМ’Я КОХАННЯ»

       14 лютого, у Валентинів день, ми побували на чудовому конкурсі, організатором  якого був Тячівський ЦДЮТ, а нашу школу представляв Думнич Михайло.

       Сидячи в залі, ще до початку конкурсу, ми хвилювалися за Мішу і ,як могли, підтримували його. Та коли він вийшов на сцену, ми зрозуміли, що хвилюватися немає чого, бо Міша стане переможцем. В кожному конкурсі він був незаперечним лідером, покоривши зал і членів журі своєю оригінальністю, безпосередністю і талантом. Група підтримки у складі Чорноокої Мар’яни, Шафар Яни, Токар Іветти, Майор Ангеліни, Сойми Тетяни, Магали Вікторії, Думнича Івана, Джугана Михайла, Токаря Богдана щиро вітає його з перемогою і бажає розвивати свій талант і радувати всіх наступними перемогами.  

      Дирекції школи щиро дякуємо за надану можливість побувати на такому чудовому святі.  



З повагою група підтримки.


Випуск №2 | Переглядів: 405 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

Серебристые завитушки

Кожна людина ще змалку  на когось рівняється і когось наслідує. Я хотів би бути схожим на свого покійного прадідуся Токаря Василя Андрійовича, який в роки Великої Вітчизняної війни боровся проти фашизму. Молодим, зовсім  юним хлопчаком служив у чехословацьких військових частинах  під керівництвом генерала Л. Свободи. Він виконував звичайну військову службу. Був на фронті  і одержав перше поранення в голову. Його своєчасно було доставлено в Краківську лікарню. Так він залишився живим. Після лікування знову був відправлений на фронт і поранений вдруге, але вижив. Зустрів Велику Перемогу, повернувся додому. Працював і був добрим порадником молоді. Живим я його не пам’ятаю, бо він помер скоро.



Я любив змалечку слухати розповіді своєї бабусі про спогади тих далеких буремних років війни, які залишились від нього в її пам’яті.


Думнич Василь (8-Б клас)

Позолоченные вензеля
Випуск №2 | Переглядів: 387 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

Відпочиваємо з «Берізкою».

         Дорогі  учні та шановні відвідувачі нашого сайту! У нас для вас є цікава інформація щодо табору «Берізка».

         «Берізка» - це чудовий табір для відпочинку. Територія  табору досить велика. На ній знаходиться: футбольне поле, майданчик для фізичних та ігрових змагань, чудовий сад, у якому є три чудові альтанки, окремий відділ для харчування. Ну а тепер про саму «Берізку». Будівля має два поверхи; там знаходяться 2 кімнати для хлопців, і 4 кімнати для дівчат, а також виховательська і медпункт. Вихователі дуже добре ставляться до дітей. Кімнати знаходяться на другому поверсі, а на першому -  зал для тенісу і зал для танців. Час перебування в таборі - 21 день. За цей  період ви повністю відпочинете: п’ятиразове харчування, цікаві екскурсії чекають вас у цьому таборі. Щовечора проводяться різні конкурси,  після яких - дискотека. Максимальна кількість дітей  на одну зміну сягає 70. Кожні 5 днів проводиться лінійка з директором табору та заступником директора. Дітей ділять по загонах: перший загін – це діти  9 класів, другий –  7-8 класів, третій  3-6 класів. Кожен загін має свою назву, девіз, речівку  і пісню. За участь у конкурсах діти одержують різні подарунки. Перед закінченням зміни проводиться гала-концерт. На гала-концерті вручають грамоти та подарунки.

         Отже якщо маєте можливість або бажання  відвідати табір, то зробіть це. Ви не пожалкуєте!

Підготувала   Юрко Меланія, учениця 9-А класу


Випуск №1 | Переглядів: 436 | Завантажень: 0 | Додав: merri | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

1-10 11-11
Пошук
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наші
опитування
Які уроки Вам найбільше подобаються?
Всього відповідей: 96
Наші
опитування
Чи вмієте Ви користуватися комп'ютером?
Всього відповідей: 67